ویژگی های معتاد بازی های کامپیوتری

ویژگی های گیمرهای معتاد

ویژگی های گیمرهای معتاد

ویژگی های گیمرهای معتاد چیست ؟

اکثر افراد ، هنگامی که به اعتیاد به بازی های ویدئویی فکر می کنند یک پسربچه نوجوان را تصور می کنند که ساعت های زیادی را مقابل تلویزیون می نشیند و بازی می کند . این وضعیت در گذشته صادق بوده است اما امروزه اینگونه نیست . در این مطلب ویژگی های گیمرهای معتاد را بررسی می کنیم .

تعداد افرادی که بازی های ویدئویی را بازی می کنند زیاد شده است . بنابراین اعتیاد به بازی ها ، مانند بازی های ویدئویی ، اینترنتی و آفلاین جمعیت زیادی را به دام انداخته است .

ویژگی های گیمرهای معتاد خانم
  • 155 میلیون آمریکایی بازی های ویدئویی انجام می دهند .
  • از این تعداد ، 42 درصد هر هفته 3 ساعت یا بیشتر بازی می کنند .
  • میانگین زمانی که آمریکایی ها بازی های ویدئویی می کنند 13 سال است .

همچنین بخوانید : علائم اعتیاد به بازی های کامپیوتریگیمرهای ویدئویی ، این روزها چه کسانی هستند ؟


امروزه گیمرها فقط به یک نوع خاص محدود نمی شوند . در اینجا بعضی از ویژگی های مشخص شده طی تحقیقات ذکر می شود .

ویژگی های گیمرهای معتاد نوجوان


بچه ها

در حالی که اکثر جوانان آمریکایی ، بازی های ویدئویی را انجام می دهند تنها 26 درصد آنان کمتر از 18 سال سن دارند . با این حال به نظر می رسد هر چقدر بچه کوچکتر باشد نسبت به اثرات منفی بازی و اعتیاد به بازی های ویدئویی آسیب پذیرتر است . کودکان زیر 10 سال نسبت به رفتارهای خشونت آمیزی که در بازی های ویدئویی وجود دارد ، آسیب پذیرتر هستند .

ویژگی های گیمرهای معتاد بزرگسال

بزرگسالان

تحقیقات نشان می دهد میانگین سن گیمرها 35 سالگی است و 67 درصد از سرپرستان خانواده های آمریکایی ، بازی های ویدئویی انجام می دهند .

مردها

گیم یک فعالیت منحصر به مردان نیست ، با این حال 56 درصد گیمرها ، مرد هستند و به طور میانگین 35 سال سن دارند . تنها 15 درصد گیمرها با تصور کلیشه ای پسران گیمر زیر 17 سال مطابقت می کنند .

زن ها

مساله ای که جالب است این است که اکنون 44 درصد از گیمرها زن هستند ، یک سوم از زنان بزرگسال با میانگین سنی 43 سال . علاوه بر این مانند بسیاری از مردان ، بسیاری از زن ها ، بازی های آنلاین پازل و موبایلی انجام می دهند و بعضی از بازی های ویدئویی آنلاین چند نفره بیشتر خانم ها را جذب می کنند .

آیا زن ها تمایل کمتری به بازی های خشونت آمیز دارند ؟ ممکن است اینطور به نظر برسد ، اما تحقیقات گروهی از خانم های جوان را شناسایی کرده است که نوعی از بازی های خشونت آمیز را بازی می کنند که انتظار می رفت این بازی ها فقط برای مردان جذاب باشند .

ویژگی های گیمرهای معتاد

معمولا چه کسانی به بازی های ویدئویی معتاد می شوند ؟

مطالعات نشان می دهد 15 درصد گیمرها شرایط اعتیاد را تجربه می کنند . به نظر می رسد این درصد ، جمعیت اندکی را در بر می گیرد ، اما اگر محبوبیت گسترده ی بازی های ویدئویی را در نظر بگیرید متوجه می شوید که در واقع افراد زیادی به بازی های ویدئویی معتاد هستند .


تحقیقات بیشتری نیاز است ، اما در حال حاضر گروهی که به احتمال زیاد به بازی های ویدئویی معتاد می شوند کسانی هستند که بازی های نقش آفرینی آنلاین چند نفره در حد گسترده (مانند وارکرافت) را انجام می دهند . این بازی ها به عنوان بازی های مداوم چند نفره در سطح جهانی هم شناخته می شوند . این گروه 9.1 درصد از بازیکنان بازی های ویدئویی را تشکیل می دهند و به صورت اعتیاد آور در اینترنت بازی می کنند .


اعتیاد به بازی های ویدئویی ، اعتیاد به کامپیوتر و اعتیاد به اینترنت به خصوص هنگامی که با همدیگر ترکیب شوند و مخصوصا برای کودکان خردسال ، طعمه قدرتمندی خواهند بود . شما باید تاثیرات منفی استفاده بیش از حد از بازی های ویدئویی را در نظر بگیرید . اگر شما فرزندی دارید که بازی های ویدئویی را انجام می دهد یا قصد دارد این بازی ها را شروع کند ، به شما توصیه می شود از دستورالعمل های جلوگیری از تاثیرات منفی بازی های ویدئویی استفاده کنید .

درباره نویسنده: فارس هلث

سلام . وبسایت فارس هلث با هدف ترویج سلامتی برای فارسی زبانان در اسفند ماه 1398 تاسیس شده است . مطالب این وبسایت ترجمه از منابع معتبر جهانی است و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند و جایگزین مراجعه به پزشک نمی باشند .

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  +  38  =  39